Malá ochutnávka

z pohádky Ztracené závoje duhy

Za deštivého dne, kdy sluneční paprsky vyskakují zpoza mraků se na obzoru objeví dech beroucí duha. To její vládkyně na oblohu rozvěsila své barevné závoje a pyšní se celému světu jejich krásou. Ovšem tentokrát tomu tak není. Duhové závoje jsou ztracené a vládkyně sestupuje na zem pro pomoc. A zde začíná náš příběh. Kdo a proč odnesl duhové závoje, jak s tím vším souvisí vzácné šperky pocházející z Modrozemě a jak to nakonec všechno dopadne se dozvíme až v pohádce. Bude zapotřebí mnoho pomoci od pohádkových bytostí, ale především od těch malých, lidských. Na shledanou v pohádce :)z pohádky Sluneční koruna

Sluneční koruna se zásahem zlé moci dostane na zemský povrch. Sluneční královna bez ní nemůže posílat paprsky a její slunce začíná pomalinku vyhasínat. Musí se proto vydat svou korunu hledat. A zde příběh začíná. Dokáží děti uvidět neviditelné a pomůže tajemná bytost k získání velkého daru? Budou si lidské bytosti umět poradit při složitém čarování? Na všechny otázky si určitě odpovíme až v pohádce :) z pohádky Ztracený Kaštánek

Je tomu již několik set let, kdy kníže Auersperg ze Slatiňanského panství přivezl první semínka jedlých kaštanů ze vzdálené Italské země. O jeho úmyslu je vysázet se dozvěděla i kaštanová víla a tak spěchala spolu se svým malým synkem kontrolovat správnost knížecího sázení. Při bedlivém pozorování knížete na malinkou chvilku ztratila synka z dohledu. Když se otočila nikde ho již nebylo. Mnoho let prohledávala kaštanová víla i lesní duch Rozmarýnek každičký strom kaštanu ale marně. Od těch dob víla usedavě pláče v jejich korunách a pomoc v nedohlednu. :) 


z pohádky Strážce Lesů

Všechny pohádkové bytosti jsou opět v jednom kalupu. Znenadání začal mizet všechen les a nikdo neví proč. Čaroděj Bělovous už přišel i o svou střechu nad hlavou, kterou tvoří koruny stromů a Stražce lesů zmizel jak mávnutím kouzelného proutku. V posledním kousku lesa pomalu umírá i stromová víla. Jak a zda se z této lapálie všichni dostanou se dozvíme v další pohádce za Kouzelnou bránou. :)  

 z pohádky Zakletá Modrozem

Modrozem je odjaktěživa domovem mnoha bytostí, kde vždy vládl klid a mír. Až do teď. Vládcové cizích zemí odhalili bohatství, které modrozemci tvrdou prací vybudovali. Neváhají ani okamih. Pomocí silné kletby čaroděje Evrona, znemožní modrozemcům obranu a chystají se na vpád. Dokáží děti odvrátit nevyhnutelné? Zvládne čarodějnice Arónie a čaroděj Bělovous přečíst velice složitou Modrozemskou Kotoli ? Naleznou společně klíče k branám Modrozemě ? Je mnoho otázek ale odpovědi v nedohlednu..... Na shledanou v pohádce :)  z pohádky Tajemství vládkyně noci

Vládkyně noci má velké tajemství, které nesmí znát nikdo jiný. Při samotném vzniku země v dobách kdy se začalo střídat světlo se tmou, ji toto tajemství pošeptalo mnoho dobrých víl. Tajemství spočívá v mnoha laskavých slůvkách, která pak vládkyně šeptá do snů všech pohádkových bytostí. Toto se mnoho milionů let snažil rozluštit zlý čaroděj Zacharen, nyní se jeho námaha vyplatila, tajemství je vyzrazeno a s ním i jméno Vládkyně noci. Co to všechno znamená pro pohádkový svět a co všechno budou muset děti podstoupit pro záchranu dobrých snů se opět dozvíme až v pohádce.

z pohádky Zemská pečeť

Ruka nenasytná a chamtivá porušila zemskou pečeť a drancuje nerostné bohatství ukryté v hlubinách země.  Temný král Galdeon ví své a trpělivě čeká .... Jenomže díky otevřenému podzemí se v jeho království  objevilo něco, co tam nepatří. A je možná vzácnější než všechny drahokamy a drahé kovy . To však musí zvážit děti. Přesvědčí Galdeona, aby zemi opět zapečetil a vrátil zpět, co mu omylem vstoupilo do jeho království? Nejen to se dozvíme až v pohádce.

z pohádky o Vládci podzimu

Podzim je jedním z ročních období a pro svou malebnost pro někoho nejkrásnějším. I usmyslela si jedna taková čarodějnice Čada, že si podzim odnese do své vzdálené země. Nejprve ukradne  kořen moci čaroději Bělovousovi čímž oslabí jeho moc a pak ji už nikdo nezabrání , aby unesla Vládce podzimu. Nebo se pletu ? Dokážou děti objevit stopy podzimu a odpovědět na mnoho otázek, aby mohly postoupit zase o kousek dál a vysvobodit podzim? Jestli se jim to povede poznáme v onen čas :) 

z pohádky o Královně pramenů

Zlí duchové Chemiér a jeho posluha Fekalín znečistili prameny na celém širém světě.         Královna pramenů přestala posílat znečištěnou vodu na zemský povrch. V celém lese není jediná kapka vody a záchrana v nedohlednu. Ještě že přicházejí děti a s velkou odvahou se vydávají pro poslední čistou vodu, kterou chrání Strážkyně karaf. Strážkyně je ovšem kryta nejsilnějším kouzlem a to budou muset děti na dobrodružné cestě rozluštit. Na shledanou v pohádce 

z pohádky o Královně zimě

Čaroděj Bělovous byl v opravdu špatném rozmaru, když se rozhodl ukrást Královně zimě klíč od ledové brány. Co by nastalo, kdyby se nepodařilo získat klíč zpět, raději nechtějme ani domyslet. Kdo všechno bude pomáhát a jak to celé dopadne se dozvíme až v pohádce.

z pohádky o jabloňové víle Nonetce

Jabloňová víla Nonetka se stará o jabloně na celém světě, ovšem na návštěvě u čarorodějnice Arónie se omylem napila lektvaru a před zraky dětí usnula na sto let. V tomto případě nepomůže krásný princ ale na pomoc bude muset přispěchat čaroděj Bělovous. V celé lapálii je jeden velký háček, lektvar nebyl dovařený a chyběla poslední ingredience. Bude ji Bělovous znát a bude ochoten pomoci? To záleží na tom, jak chytré a odvážné děti budou.